0850 259 84 72 ( VİRA )

Sosyal Medyada Biz}

VİRA AKADEMİ İLK YARDIM EĞİTİCİ EĞİTİM MERKEZİ
Vira Akademi olarak başta temel ilk yardım eğitimi ve ilk yardım eğitimci eğitimi olmak üzere yüksekte çalışma eğitimi, yangın eğitimi, arama kurtarma eğitimi, hijyen eğitimi ve zorunlu olan tüm mesleki eğitimleri vermekteyiz.
TÜMÜNÜ GÖR

Cilt ve Alt Bakımı / Vira Akademi İlk Yardım Eğitim Merkezi

Cilt ve Alt Bakımı / Vira Akademi İlk Yardım Eğitim Merkezi

Cilt ve Alt Bakımı

Bebeğin giysi temizliğinde deterjan yerine sabun tozları tercih edilmelidir. Giysiler mutlaka bol su ile durulanmalı, mümkün olduğunca güneşte kurutulmalı ve mutlaka ütülenmelidir. Yeni doğan döneminde bebeğin gece altını değiştirmeme, böylece uykusunu bölmeyip buna alıştırmamak gibi, tembellik kokan yaklaşımlara aldanmamalı, bebeğin altı sık sık değiştirerek cildin idrar ve dışkı ile uzun süre temasını önlenmelidir. Her 2-3 saatte bir alt bakımı yapılmalı, her seferinde ılık suyla bebeğin altı yıkanarak kurulanmalı, kısa süre altı açık bırakılıp havalandırılmalı, iyice kuruduğu görüldükten sonra bebek yağı ince bir tabaka şeklinde sürülüp kapatılmalıdır. cilt ve alt bakımı

6-8 saat gibi uzun süre idrar veya dışkı ile temas eden cilt ileri derecede kızarmakta, cildin yapısal özelliğine göre bazı bebeklerde yer yer çatlamalar görülmekte, üzerine binen bakteri ve mantarlarla her idrar değdiğinde bebeğin canı çok yanarak uzun süre ağlamaktadır. Bu tip pişiklerin tedavisi uzun süre almaktadır.  Bebeklerin cildi çok hassas olduğu için mümkün olan en yumuşak, en az katkı maddesi içeren temizlik malzemesi kullanılmalıdır. Alt temizliği 1. aya kadar pamuk ve su ile yapılmalı. Bu dönemde tahriş ederek pişik oluşturabileceği için ıslak mendil tercih edilmemelidir. 1. aydan sonra katkı maddesi ve parfüm içermeyen ıslak mendil kullanılabilir.

Aşağıdaki makaleler de ilginizi çekebilir;

bebek bakımı

grip ve korunma yoları

06 Ocak 2017
1.819 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN