0850 259 84 72 ( VİRA )

Sosyal Medyada Biz}

VİRA AKADEMİ İLK YARDIM EĞİTİCİ EĞİTİM MERKEZİ
Vira Akademi olarak başta temel ilk yardım eğitimi ve ilk yardım eğitimci eğitimi olmak üzere yüksekte çalışma eğitimi, yangın eğitimi, arama kurtarma eğitimi, hijyen eğitimi ve zorunlu olan tüm mesleki eğitimleri vermekteyiz.
TÜMÜNÜ GÖR

ilk yardım dersi

ilk yardım dersi

ilk yardım dersi

Herkese merhaba. Bu yazımızda sizlere ilk yardım dersi ile ilgili bazı ip uçları vereceğiz. ilk yardım daha önce de bahsettiğimiz gibi acil durumlarda hayati önem taşımaktadır. Bazı derslerde ilk yardım verilmektedir fakat ülkemizde ilk yardım eğitimi yeterli seviyede değildir.

Eğer siz de acil durumlarda çevrenize faydalı olabilmek hayat kurtarabilmek istiyorsanız ilk yardım dersini alabilirsiniz.

 

ilk yardım dersi nerelerde verilmektedir?

İlk yardım dersi yoğun olarak ilk yardım eğitim merkezleri tarafından ücretli olarak verilmektedir. Dersin ücretli olmasının sebebi merkezlerin birer ticari işletme olmaları ve sertifikalandırma için il sağlık müdürlüklerine beyan etmeleri gereken faturalar olduğu içindir. ilk yardım yapabilme yetkisine sahip olmak isterseniz toplam 16 saat süren bu eğitimi almak zorundasınız. Eğitim sonrasında il sağlık müdürlüğü tarafından yapılan  ilk yardım sınavında başarılı olup ilk yardımcı kimlik kartı ve sertifikasına sahip olabilir ilk yardım yapma yetkisini kazanabilirsiniz.

Bunun dışında sürücü kurslarında da ilk yardım dersi verilmektedir. Bildiğiniz üzere en yoğun yaralanmalar trafikte meydana gelmektedir. Sürücü kursları da ehliyet alacak sürücü adaylarına bu eğitimi vermektedir. Fakat bu eğitim size ilk yardım yapma yetkisini vermemektedir. Bunu asla unutmamanız gerekir.

Özel olarak ilk yardım konusuyla ilgileniyor ve kendinizi geliştirmek istiyorsanız bu kurumlara müracaat ederek bilgilendirme seminerlerine katılabilir daha sonrasında temel ilk yardım eğitimi alabilirsiniz.

 

Teenage students use a mannequin to practice life saving techniques.

Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle sağlıklı günler dileriz.

04 Kasım 2016
1.490 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN