0850 259 84 72 ( VİRA )

Sosyal Medyada Biz}

VİRA AKADEMİ İLK YARDIM EĞİTİCİ EĞİTİM MERKEZİ
Vira Akademi olarak başta temel ilk yardım eğitimi ve ilk yardım eğitimci eğitimi olmak üzere yüksekte çalışma eğitimi, yangın eğitimi, arama kurtarma eğitimi, hijyen eğitimi ve zorunlu olan tüm mesleki eğitimleri vermekteyiz.
TÜMÜNÜ GÖR

İLK YARDIM EĞİTİMCİ EĞİTİMİ

İLK YARDIM EĞİTİMCİ EĞİTİMİ

İLK YARDIM EĞİTİMCİ EĞİTİMİ

Vira Akademi olarak amaçlarımız arasında toplumda ilk yardım bilinci oluşturmanın yanı sıra bu bilinci oluşturacak bilinçli eğitmenler yetiştirmek de vardır. Bu sebeple bizimle aynı düşünen ve ilk yardıma gönül vermiş sağlık personeline yönelik ilk yardım eğitimci eğitimi düzenlemekteyiz. Böylelikle hem kendimize profesyonel çalışma arkadaşları temin etmekte hem de topluma ve diğer eğitim merkezlerine personel temini sağlamaktayız.

İlk Yardım Eğitimci Eğitimi Nedir?

İstanbul Sağlık Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş kurumlar tarafından düzenlenen toplam 40 saat süren ve devam zorunluluğu olan eğlenceli bir eğitimdir. Eğitim içeriği kısmen temel ilk yardım eğitimine benzemektedir.

Temel ilk yardım eğitiminden farklı olarak eğitim becerileri katılımcılara kazandırılmaktadır. Böylelikle teorikte bilinen ilk yardım eğitiminin başka katılımcılara nasıl aktarılması gerektiği, katılımcıların nasıl dikkatinin çekilebileceği, yetişkin eğitimlerindeki incelikler değerli eğitmenlerimiz tarafından katılımcılarımıza aktarılmaktadır.

40 saatlik eğitimi tamamlayan kursiyerler kurs esnasında İstanbul Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılacak olan 3 aşamalı sınava hazırlanmaktadırlar. Eğitimler hem çok eğitici hem de eğlendiricidir.

Sınavın birinci aşaması teoriktir. Teorik sınavda temel ilk yardım eğitimi ve eğitim becerileri sınavı yapılmaktadır. Katılımcının 85 ve üzeri not alması beklenmektedir. Başarılı olan katılımcı ikinci aşamaya geçmeye hak kazanır.

Sınavın ikinci aşaması uygulamalıdır. Uygulama sınavında eğitim sırasında öğretilen ilk yardım uygulamalarının maketler üzerinde uygulanması beklenmektedir. Katılımcının 85 ve üzeri not alması beklenmektedir. Başarılı olan katılımcı son aşamaya geçmeye hak kazanır.

Sınavın üçüncü ve son aşaması mülakat kısmıdır. Bu bölümde katılımcılardan ilk yardım eğitmeni gibi, sınav yapıcılara herhangi bir ilk yardım konusunu anlatmaları beklenmektedir. Başarılı olan katılımcı ilk yardım eğitimci eğitimini başarı ile tamamlayarak ilk yardım eğitmeni olmaya hak kazanmaktadır.

İlk Yardım Eğitmeni İş İmkanları Nelerdir?

Sadece sağlık personelinin katılabildiği bu eğitim sonrasında sertifika sahibi olan ilk yardım eğitmenleri

  1. Sürücü kurslarında
  2. Özel okullarda
  3. İlk yardım eğitim merkezlerinde
  4. Kamu ve özel sektörlerde
  5. Ortak sağlık güvenlik birimlerinde

iş imkanı bulabilmektedir. Ayrıca ilk yardım eğitmeni olan devlet memurları içinse valilik izni ile sınav gözetmenliği imkanı bulunmaktadır.

10 Ekim 2018
1.326 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN