0850 259 84 72 ( VİRA )

Sosyal Medyada Biz}

VİRA AKADEMİ İLK YARDIM EĞİTİCİ EĞİTİM MERKEZİ
Vira Akademi olarak başta temel ilk yardım eğitimi ve ilk yardım eğitimci eğitimi olmak üzere yüksekte çalışma eğitimi, yangın eğitimi, arama kurtarma eğitimi, hijyen eğitimi ve zorunlu olan tüm mesleki eğitimleri vermekteyiz.
TÜMÜNÜ GÖR

ilk yardım nasıl yapılır

ilk yardım nasıl yapılır

ilk yardım nasıl yapılır

Bu yazımızda sizlere ilk yardım nasıl yapılır, hangi durumlarda ilk yardım yapılır ve ilk yardım konularından başlıca bahsedeceğiz.

Bir önceki ilk yardım nedir konulu yazımızdan da hatırlayacağınız üzre ilk yardım herhangi bir kaza veya yaşamı tehlikeye düşüren bir durumda, sağlık görevlilerinin yardımı sağlanıncaya kadar, hayatın kurtarılması ya da durumun kötüye gitmesini önleyebilmek amacı ile olay yerinde, tıbbi araç gereç aranmaksızın, mevcut araç ve gereçlerle yapılan ilaçsız uygulamalardır.

vira-akademi-ilk-yardim-nasil-yapilir

ilk yardım nasıl yapılır

Öncelikle ilk yapardım yaparken kendi güvenliğimizi almak zorundayız. Kendi güvenliğimizi almadığımız takdirde hem kendimizi hem de yardım etmek istediğimiz hasta/yaralıyı tehlikeye atmış oluruz. Güvende olduğumuzdan emin olduktan sonra hasta/yaralı bilinç kontrolü yapılmalıdır. Bilinç kontrolü sözel ve ağrılı uyaranlarla yapılmaktadır. ” iyi misin iyi misin ” şeklinde seslenerek bilinç kontrolü yaptıktan sonra hasta/yaralı tepki vermezse omuzlarından sarsarak soru tekrar sorulur. Yine tepki yoksa etraftan 112 acil sağlık ekipleri aranması istenmelidir. 112 aranıp bilgi verilirken anlaşılır sade kısa ve öz bilgiler verilmelidir. 112 aranırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda bir başka yazımızdan okuyabilirsiniz.

112 ekipleri gelene kadar hastaya temel yaşam desteği uygulamaları başlanmalıdır. Bu uygulama hastanın sağlık ekipleri gelene kadar sağlık durumunun daha iyiye gitmesini veya aynı seviyede kalmasını sağlayacaktır. Temel yaşam desteği hakkında daha detaylı bilgi almak için konuyla ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

04 Kasım 2016
1.404 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZIN