0850 259 84 72 ( VİRA )

Sosyal Medyada Biz}

VİRA AKADEMİ İLK YARDIM EĞİTİCİ EĞİTİM MERKEZİ
Vira Akademi olarak başta temel ilk yardım eğitimi ve ilk yardım eğitimci eğitimi olmak üzere yüksekte çalışma eğitimi, yangın eğitimi, arama kurtarma eğitimi, hijyen eğitimi ve zorunlu olan tüm mesleki eğitimleri vermekteyiz.
TÜMÜNÜ GÖR

mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu

mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu

mesleki yeterlilik  belgesi zorunluluğu

Herkese merhaba. Öncelikle 2017 yılının hepimize sağlık, huzur, mutluluk, sevgi, saygı, hoşgörü, başarı, para vb. tüm dilediğimiz güzelliklerin bizi bulmasını temenni ediyoruz. 2016 yılı içerisinde millet olarak büyük zorluklarla mücadele ettik. Büyük kayıplar verdik ve büyük acılar yaşadık. Bu sebeple yeni yılın hepimizin için hayırlı uğurlu olmasını diliyor ve işimize geri dönüyor ve mesleki yeterlilik belgesi hakkında bilgi vermek istiyoruz.

6331 Sayılı İş sağlığı ve güvenliği kanunu

Avrupa birliği uyum süreci içersinde birçok kanun ve yönetmelik ile çalışma hayatında devrim niteliğinde değişiklikler meydana gelmiştir. Bu değişiklikler hem işveren açısından, hem işçi açısından hem de ülke geneli açısından faydalı uygulamalardır. Fakat burada dikkatinizi çekmek istediğim konu şudur ki evet bu faydalı uygulamarı uygulamak da hem işveren hem işçi açısından bir o kadar zor olmuştur.

Gaz kaçağını çakmakla kontrol eden bir millete şantiyelerde baret takmasını sağlamanın ne derece zor olduğunu tahmin edebilirsiniz. Bu sebeple kanunla düzenlenmeye çalışılan çalışma hayatı maalesef insanların alışkanlıkları ve atın ölümü arpadan olsun anlayışı ile uygulanması zor bir hal almıştır.

Temel olarak iş kazalarını önlemek, çalışanların sağlığı ve güvenliğini sağlamak, eğitim seviyesini arttırmak, bilinçlendirmek ve geliştirmek amacıyla çıkarılan bu kanunlar kurumsal iş yerlerinde harfiyen uygulansa da küçük işletmelerde henüz ütopya olmaktan öteye geçememişlerdir.

6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu gereği, özellikle tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışan kişiler ile ilgili bir çok koruyucu ve geliştirici önlemler alınmıştır. Bu önlemler çalışılan ekipmanların periyodik kontrollerinden tutun da kişilerin toz, gürültü ölçümlerine, sağlık kontrollerinden kişisel koruyucu donanımlara, kişilerin ilk yardım eğitimlerinden, acil durum ve afet eğitimlerine kadar bir çok konu ile ilgili düzenlemeler getirilmiştir.

Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir?

25 mayıs 2015 tarihinde mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu getirilen mesleklere ilişkin tebliğ yayınlanmıştır. Bu tebliğ gereği 40 meslek dalına mesleki yeterlilik  belgesi zorunluluğu getirilmiştir. Sonrasında bu zorunluluk 8 meslek dalına daha getirilerek 48 meslek dalında mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu getirilmiştir. Zorunluluk getirilen meslekler için buraya tıklayınız….

01 Ocak 2017
1.404 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN